úvodní stránka|seznam her|soubory ke stažení|řešení problémů|kontakty a informace|RSS kanál
ALAN WAKE

Střezte se stínů!

V tomto výpravném, napínavém akčním psychologickém thrilleru se zhostíte role Alana Wakea – úspěšného spisovatele, který se dlouhodobě potýká s nedostatkem inspirace. Společně se svou manželkou se proto vydává za odpočinkem do malého města, kde však jeho žena za podivných okolností zmizí. Hra „Alan Wake“, zasazená do zdánlivě idylického městečka Bright Falls v americkém státě Washington, vás vtáhne do filmového světa, který vám umožňuje zkoumat nebývale realistická a interaktivní prostředí.

„Alan Wake“ je rozdělen na řadu epizod, podobně jako detektivní televizní seriál, přičemž téměř v každé epizodě dojde k nečekanému zvratu v poutavém a napínavém příběhu, jakož i k odhalením stran Alanovy osobnosti. Jednáním s propracovanými postavami, unikátním řešením problémů a intenzivními souboji s těmi nejtemnějšími nepřáteli budete rozplétat strhující příběh. Chce-li Alan Wake přežít v tomto děsivém světě, ve kterém jsou hranice mezi skutečností a fikcí silně rozmazané a nejasné, musí používat celou řadu zbraní, včetně toho nejmocnějšího spojence proti temnotě – světla.• Napínavý psychologický thriller: „Alan Wake“ nabízí hluboce psychologický a precizně vystavěný příběh, který posouvá laťku vyprávění příběhu ve hrách. Strhující příběh „Alana Wakea“ je navíc podpořen filmovou atmosférou, působivými situacemi, pozoruhodnými postavami a reálným plynutím času. Vývojáři z Remedy vytvořili již několik her s unikátní filmovou prezentací a výjimečně vysokými produkčními hodnotami. Autoři využívají všech dostupných herních technologií k vyprávění silného příběhu, v němž vás pohltí intenzivní emoce a napětí Alanova dechberoucího dobrodružství.
• Světlo jako součást boje: S postupujícím příběhem jsou noci stále delší a dny čím dál kratší. To představuje pro Alana vážný problém, protože jeho nepřátelé čerpají svou sílu ze stínů. Zanedlouho se tak světlo stane jeho nejdůležitějším spojencem. Abyste měli proti nepřátelům šanci, musíte dovedně zkombinovat používání světla s konvenčnějšími zbraněmi.
• Realistické, interaktivní prostředí: Neskutečně detailní prostředí pacifického severozápadu, především městečka Bright Falls, hraje ve hře důležitou roli – dokonce i změna denního světla a počasí značně ovlivňuje postavy i nepřátele. Pokročilý vykreslovací engine hry vytváří úžasně realistická prostředí, která přivádí tento svět k životu zpracovanému do nejmenších podrobností – od bujných lesů neopadavých stromů až po poutavé maloměstské budovy a ulice. Svět „Alana Wakea“ je živý a skutečný.
• Epizodické vyprávění: Rozdělení „Alana Wakea“ na jednotlivé mise umožnilo vývojářům použít epizodické vyprávění podobné napínavému televiznímu seriálu. V každé další epizodě přináší hra nové prvky a postavy, které stupňují úroveň nebezpečí a akce.

Verze pro PC nabízí:
• Dvě speciální epizody: „The Signal“ (Signál) a „The Writer“ (Spisovatel).
• Vyšší rozlišení, kvalitnější zvuk, podporu pro spoustu nejrůznějších monitorů, možnost upravit zorné pole nebo skrýt uživatelské rozhraní v průběhu hraní.
• Podporu pro technologie „AMD Eyefinity 3D“ a „NVIDIA 3D Vision 2“.
• Plně konfigurovatelné ovládání myší a klávesnicí, jakož i podporu ovladače Xbox 360 pro Windows.
• Engine využívající výkonu čtyřjádrových procesorů.

Hra byla vydána v anglickém jazyce, profesionální českou lokalizaci si můžete stáhnout ze Steamu.

Stáhněte si:
- komiks Night Springs v češtině
- komiks Psychothriller v češtiněAlan Wake
Remedy Entertainment / Nordic Games
akční hra

CENA: 749 Kč
2. březen 2012, hra je kompletně vyprodána
 
Hra byla lokalizována do českého jazyka.


... kompletní galerie
 

Vyťukej.cz – 96 %
Z Remedy by si měli vzít příklad všichni vývojáři. Takto se dělá kvalitní konverze. Pokud jste Alana Wakea ještě nehráli, tak je na čase tuto chybu napravit.

CzechGamer.com – 93 %
Videorecenze PC verze hry.

HerniWeb.cz – 92 %
Tahle hra je dělaná s láskou a jde to vidět na každém kroku. Rozmanitost vegetace, funkčnost budov, rozmístění výzdoby. To vše spolu s ozvučením dělá ze hry skvost.

GAMESITE.SK – 90 %
Strhujúci a tak dobre podaný príbeh nevidíme tak často, pochváliť sa môže aj originálnym súbojovým systémom a množstvom odkazov na rôzne diela. Kvalitnej atmosfére sekunduje veľmi dobrá grafika a o nič horší soundtrack.

Sector.sk – 90 %
Alan Wake na PC končí nad očakávania. Predviedol sa neokukanou hrateľnosťou, atmoferickým príbehom, ktorý chytí a nepustí až do konca, ako aj veľmi dobre zakomponovaným epizodickým štýlom.

Sector.sk – 90 %
Videorecenze PC verze na webu Sector.sk

GameZoom.cz – 90 %
Světlo je vaše záchrana, zbraň a naděje. Světlo je váš bůh!

RE-PLAY – 90 %
Videorecenze PC verze v herním pořadu RE-PLAY.

Score – 87 %
Hra světel a stínů, výborná atmosféra, fantastický scénář se spoustou výborných charakterů, jednoduché herní mechanismy...

GamePark.cz – 85 %
PC verze Alan Wake nám udělala skutečně radost. Pokud jste ještě s hrou neměli tu čest na konzoli Xbox, rozhodně vám ji můžeme doporučit.

Game Page – 85 %
Videorecenze PC verze v herním pořadu Game Page.

Games.cz – 80 %
Dlouhá cesta Alana Wakea na PC nebyla zbytečná. Přiváží napětí, strach, úzkost, okouzlení i úlevu, tedy pocity, které si v kůži mladého spisovatele na vlastní kůži prožijete. A to rozhodně není málo.

Hrej.cz – 80 %
Alan Wake je vynikající thriller, u něhož budete hltat každičkou část příběhu a těch pár chybek mu odpustíte.

Hrej.cz – 80 %
Videorecenze PC verze Alana Wakea na webu Hrej.cz.

Recenzeher.eu – 80 %
Příběh, využití světla jako zbraně, svižná hratelnost, hezká grafika, celkově kladný dojem.

Level – 80 %
Chytlavá zápletka je spolu s mysteriózní atmosférou rozhodně jedním z hlavních trumfů hry, která jinak kráčí ve šlépějích nejpopulárnějších survival hororů.

BonusWeb.cz – 80 %
Akční hororová hra s výborně vyprávěným příběhem, zajímavými herními nápady a nádherně potemnělou atmosférou.

Eurogamer.cz – %
Videorecenze PC verze hry.

 

www.alanwake.com
Oficiální web Alana Wakea.

www.alanwake.cz
Český fanouškovský web.

 


HYPERMAX | 2003-2022 (C) CINEMAX, s. r. o. / HYPE s. r. o.